Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Echium vulgare L. ssp. pustulatum (Sm.) Em. Schmid et Gams

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Echium (lisičina (Hr), Nikolić, T., 201912707, lisičina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Hegi, Ill. Fl. Mitt. - Eur. 5: 2195 (1927)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Echium caroli Sennen, sinonim (s), Sennen, Pl. Espagne. 1927. , Echium hispanicum Asso, sinonim (s), Asso, Mant. Syn. Stirp. Aragon. 1781. , Echium lacaitae Sennen, sinonim (s), Sennen, Pl. Espagne. 1925. , Echium pustulatum Sm., sinonim (s), Sm., Fl. Graec. Prodr. 1. 1806. , Echium vulgare ssp. argentae (Pau) Font Quer, sinonim (s), Fl. Cardó: 121. 1950 , Echium vulgare var. argentae (Pau) O. Bolos & Vigo, sinonim (s), Collect. Bot. (Barcelona) 14: 91. 1983 , Echium vulgare var. lacaitae (Sennen) O. Bolos & Vigo, sinonim (s), Collect. Bot. (Barcelona) 14: 91. 1983 , Echium vulnerans Merino, sinonim (s), Merino in Bol. Soc. Aragon 3. 1904.

Common names: krastavac (Hr), 18471006, lisičina mozoljkasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.