Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Heliotropium supinum L.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Heliotropium (bradavka (Hr), Nikolić, T., 201912707, bradavka (Hr), Domac, R., 19944, sunčac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 130 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: povaljena bradavka (Hr), Nikolić, T., 201912707, sunčac povaljeni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vanilija (Hr), Hirc, D., 1906664

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.