Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Myosotis sylvatica Hoffm. ssp. subarvensis Grau

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Myosotis (potočnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, nezaboravak (Hr), Domac, R., 19944, plavomilje (Hr), Horvatić, S., 19541819, potočnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Oesterr. Bot. Z. 111: 571 (1964)

Taxon author(s) 1. George Franz Hoffmann

Synonyms: Myosotis aspera Velen non Schur, sinonim (s) , Myosotis mathildae Hausskn., sinonim (s), Hausskn. in Mitth. Thüring. Bot. Vereins 8. 1895. , Myosotis velenovskyi Domin, sinonim (s), Domin in Carpatica 1. 1939.

Status: Endemic YES , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.