Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Neatostema apulum (L.) I. M. Johnst.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Neatostema (mladolika (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: J. Arnold Arbor. 34: 6 (1953)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Ivan Murray Johnston

Synonyms: Lithospermum apulum (L.) Vahl., sinonim (s) , Myosotis apula L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: apulska mladolika (Hr), Nikolić, T., 201912707, apulska biserka (Hr), Domac, R., 19944, biserka žutkasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.