Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Nonea echioides (L.) Roem. et Schult.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Nonea (srdovica (Hr), Nikolić, T., 201912707, srdovica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Veg. 4: 71 (1819)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Jakob Roemer3. Josef (Joseph) August Schultes

Synonyms: Lycopsis echioides L., sinonim (s), L., Sp. Pl., ed. 2. 1762. , Lycopsis pulla Loefl., sinonim (s), Loefl., Iter Hispan. 1758. , Nonea alba DC., sinonim (s), DC. in Lamarck & Candolle, Fl. Franç., ed. 3, 5. 1815. , Nonea ventricosa (Sm.) Griseb., sinonim (s), Griseb., Spic. Fl. Rumel. 2. 1844.

Common names: trbušasta srdovica (Hr), Nikolić, T., 201912707, trbušasta srdovica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.