Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pulmonaria visianii Degen et Lengyel

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Pulmonaria (plućnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, nepodvian (Hr), Šulek, B., 18791256, plućnjak (Hr), Domac, R., 19944, pluk (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: in Degen, Fl. Veleb. 2: 569 (1937)

Taxon author(s) 1. Árpád von Degen2. Géza Emlékezete Lengyel

Synonyms: Pulmonaria angustifolia auct. pro parte, non L., sinonim (s) , Pulmonaria media Host pro parte, pro-parte sinonim (pp.)

Common names: Visijanijev plućnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.