Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Acanthus mollis L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Acanthaceae (primognice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, primozi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Acanthus (primog (Hr), Nikolić, T., 201912707, primog (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 639 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Acanthus sativus Dod., sinonim (s) , Acanthus spinulosus Host, sinonim (s), Host, Fl. Austriac. 2. 1831.

Common names: meki primog (Hr), Nikolić, T., 201912707, akant (Hr), Cvjetković, A., 20037668, medvedovina (Hr), Šulek, B., 18791256, medvidja stopa (Hr), Šulek, B., 18791256, medvidnja stupa (Hr), Šulek, B., 18791256, medvija (Hr), Šulek, B., 18791256, mekani primog (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, meki primog (Hr), Domac, R., 19944, premog (Hr), Haračić, A., 1894783, primog (Hr), Šulek, B., 18791256, stopa medvinja (Hr), Šulek, B., 18791256, stopa medvjedja (Hr), Šulek, B., 18791256, stopa medvjednja (Hr), Šulek, B., 18791256, stopa medvjeska (Hr), Šulek, B., 18791256, vučja stopa (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.