Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Campsis radicans (L.) Seem.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Bignoniaceae (katalpe (Hr), Horvatić, S., 19541819, trubače (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Campsis (tekoma (Hr), Nikolić, T., 201912707, tekoma (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: J. Bot. 5: 372 (1857)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Berthold Carl Seemann

Synonyms: Bignonia radicans L., bazionim (baz.), Species Plantarum 2: 624-625. 1753. , Tecoma radicans (L.) Juss., sinonim (s), Genera Plantarum 139. 1789. , Tecoma radicans (L.) Moench, sinonim (s)

Common names: korjenita tekoma (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.