Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euphrasia liburnica Wettst.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Euphrasia (vidac (Hr), Nikolić, T., 201912707, očanica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Österr. Bot. Z. 44: 172 (1894)

Taxon author(s) 1. Richard,Richard von Wettstein,Wettstein von Westersheim

Synonyms: Euphrasia irenae Juz., sinonim (s), Juz. in Bot. Mater. Gerb. Bot. Inst. Komarova Akad. Nauk S. S. S. R. 17. 1955.

Common names: liburnijski vidac (Hr), Nikolić, T., 201912707, liburnijska očanica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.