Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euphrasia simonkaiana Jáv.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Euphrasia (vidac (Hr), Nikolić, T., 201912707, očanica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Jáv., Magyar Fl. 1014 (1925)

Taxon author(s) 1. Sándor(Alexander) Jávorka

Synonyms: Euphrasia freynii Simonk. non Wettst., sinonim (s) , Euphrasia minima Schloss. et Vuk. non Jacq., sinonim (s), Fl. Croat. 687 (1869).

Common names: Simonkaijev vidac (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic YES , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.