Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Linaria micrantha (Cav.) Hoffmanns. et Link

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Linaria (lanilist (Hr), Nikolić, T., 201912707, klobučac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, lanilist (Hr), Domac, R., 19944, traven (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: FL. Port. 1: 258 (1813)

Taxon author(s) 1. Antonio José(Joseph),Antonio José(Joseph) Cavanilles,Cavanilles Palop2. Johann Centurius von Hoffmannsegg3. Johann Heinrich Friedrich Link

Common names: sitnocvjetni lanilist (Hr), Nikolić, T., 201912707, sitnocvjetni lanilist (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.