Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Linaria simplex (Willd.) DC.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Linaria (lanilist (Hr), Nikolić, T., 201912707, klobučac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, lanilist (Hr), Domac, R., 19944, traven (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: in Lam. et DC., Fl. Fr. ed. 3(3): 588 (1805)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow2. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Antirrhinum parviflora Jacq., sinonim (s) , Antirrhinum simplex Willd., sinonim (s), in L., Sp. Pl. 3: 243. 1753 , Linaria parviflora (Jacq.) Halácsy non Desf., sinonim (s)

Common names: jednostavni lanilist (Hr), Nikolić, T., 201912707, sitnocvjetni klobučac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.