Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pedicularis brachyodonta Schloss. et Vuk.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pedicularis (ušljivac (Hr), Nikolić, T., 201912707, ušljivac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syll. Fl. Croat. 89 (1857)

Taxon author(s) 1. Joseph Calasenz Schlosser von Klekovski2. Ljudevit Farkaš,Ljudevit (Ludwig von) Vukotinović,Farkaš-Vukotinovic

Synonyms: Pedicularis bracyodonta ssp. brachyodonta Hayek, sinonim (s) , Pedicularis comosa L. ssp. brachyodonta (Schloss. et Vuk.) Nyman, sinonim (s)

Common names: kratkozubičasti ušljivac (Hr), Nikolić, T., 201912707, kratkozubičasti ušljivac (Hr), Domac, R., 19944, sitnozubi ušljivac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, širokozubi ušivac (Hr), Lakušić, R., 19826043

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.