Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pedicularis hacquetii Graf

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pedicularis (ušljivac (Hr), Nikolić, T., 201912707, ušljivac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Flora (Regensb.) 17: 40 (1834)

Taxon author(s) 1. Siegmund (Sigismund) Graf

Synonyms: Pedicularis summana Sprengl., sinonim (s)

Common names: tuličavi ušljivac (Hr), Nikolić, T., 201912707, tuličavi ušljivac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.