Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rhinanthus asperulus (Murb.) Soó

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rhinanthus (škrobotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, škrobotac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šuškavac (Hr), Domac, R., 19944, zvonac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Feddes Repert. 26: 206 (1929)

Taxon author(s) 1. Svante Samuel Murbeck2. Károly Rezsö,Károly Rezsö Soó von Bere,Soó

Synonyms: Alectorolophus asperulus Murb., sinonim (s), Murb. in Oesterr. Bot. Z. 1898. 1898. , Alectorolophus asperulus Murb. ssp. asperulus, sinonim (s) , Alectorolophus asperulus Murb. ssp. rohlenae Sterneck, sinonim (s) , Rhinanthus illyricus (Beck et Sterneck) Soó, sinonim (s)

Common names: hrapavasti škrobotac (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.