Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rhinanthus mediterraneus (Sterneck) Adamović

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rhinanthus (škrobotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, škrobotac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šuškavac (Hr), Domac, R., 19944, zvonac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Rad Jugoslav. Akad. Znan. 1913: 63 (1913)

Taxon author(s) 1. Jakob (Daublebsky) von Sterneck2. Lujo (Lulji) (Lucian) Adamović

Synonyms: Alectorolophus behrendsenii Sterneck ex Behrendsen, sinonim (s), Verh. Bot. Ver. Brandenb. xlv. 202 , Alectorolophus pumilus Sterneck, sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 45: 49, t. 6. 1895 , Rhinanthus ramosus var. arvernensis Chab., inclusive (incl.)

Common names: sredozemni škrobotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, sredozemni šuškavac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.