Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rhinanthus ovifugus Chabert

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rhinanthus (škrobotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, škrobotac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šuškavac (Hr), Domac, R., 19944, zvonac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Bull. Herb. 7: 501 (1899)

Taxon author(s) 1. Alfred Charles Chabert

Synonyms: Alectorolophus beyeri Behrendsen, sinonim (s), Verh. Bot. Ver. Brandenb. xlv. 47. , Alectorolophus divaricatus Sterneck, inclusive (incl.) , Alectorolophus laricetorum Wilczek et Sterneck, sinonim (s) , Alectorolophus ovifugus (Chab.) Sterneck, sinonim (s) , Rhinanthus pulcher var. apenninus Chab., sinonim (s)

Common names: drhtavi škrobotac (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.