Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Scrophularia heterophylla Willd. ssp. laciniata (Waldst. et Kit.) Maire et Petitm.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Scrophularia (strupnik (Hr), Nikolić, T., 201912707, čeprlin (Hr), Šulek, B., 18791256, gljivnjača (Hr), Šulek, B., 18791256, gljiznjača (Hr), Šulek, B., 18791256, praščija trava (Hr), Šulek, B., 18791256, strupnik (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Bul. Soc. Sci. Nancy ser. 3, 8: 178 (1907)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Scrophularia exilis Popl., pro-parte sinonim (pp.), Popl., Spisok Rast. Sobr. Krymsk. Gos. Zapov. 1931. , Scrophularia laciniata Waldst. et Kit., sinonim (s) , Scrophularia variegata auct. p. p. non M. Bieb., sinonim (s)

Common names: dronjavi strupnik (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, krpasti strupnik (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.