Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Verbascum repandum Willd.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Verbascum (divizma (Hr), Nikolić, T., 201912707, divizma (Hr), Domac, R., 19944, jagorčac (Hr), Šulek, B., 18791256, kraljevsko srce (Hr), Šulek, B., 18791256, lopuh (Hr), Šulek, B., 18791256, lopušac (Hr), Šulek, B., 18791256, rukac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Enum. Pl. h. Berol. 1: 226 (1809)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Verbascum blattaria (Willd.) Bornm., sinonim (s)

Common names: moljačka divizma (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.