Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pseudolysimachion barrelieri (Schott ex Roem. et Schult.) Holub

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pseudolysimachion

Place of publishing: Folia Geobot. Phytotax. (Praha ) 2: 424 (1967)

Taxon author(s) 1. Heinrich Wilhelm Schott2. Johann Jakob Roemer3. Josef (Joseph) August Schultes4. Josef Ludwig Holub

Synonyms: Veronica andrasovskyi Jáv., sinonim (s) , Veronica barrelieri Schott ex Roem. et Schult., sinonim (s) , Veronica crassifolia Wierzb. ex Heuff., non Zeyh. ex Schrank, sinonim (s) , Veronica hololeuca Juz., sinonim (s) , Veronica spicata L. ssp. barrelieri (Schott ex Roem. et Schult.) Murb., sinonim (s), Lunds Univ. Ĺrsskr. 27(5): 73 (1892) , Veronica steppacea Kotov, sinonim (s)

Common names: Barrelierov paprotivak (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.