Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ajuga iva (L.) Schreb.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Ajuga (ivica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ivica (Hr), Domac, R., 19944, nitica divja (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: P. Vert. Unilab. 25 (1773)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Christian Daniel von Schreber

Synonyms: Abiga cistifolia St.-Lag., sinonim (s), Ann. Soc. Bot. Lyon 7. 1880. , Ajuga humilis Porta, nomen illegitimum (n. illeg.), Atti Imp. Regia Accad. Rovereto , II, 9. 1891. , Ajuga iva f. punctata Radic, sinonim (s), Acta Bot. Croat. 33. 1974. , Ajuga iva ssp. pseudoiva (Labill. & Castagne ex DC.) Holmboe, sinonim (s), Studies Veg. Cyprus: 151. 1914 , Ajuga iva var. pseudoiva (Labill. & Castagne ex DC.) Steud., sinonim (s), Nomencl. Bot., ed. 2, 1. 1840. , Ajuga iva var. spathulifolia Mutel, sinonim (s), Fl. Franç. 3. 1836. , Ajuga moschata (Mill.) Schreb., sinonim (s), Pl. Verticill. Unilab. Gen. Sp. 1774. , Ajuga pseudoiva Labill. & Castagne ex DC., sinonim (s), Fl. Franç. 6. 1815. , Bugula moschata (Mill.) Bubani, sinonim (s), Fl. Pyren. 1. 1897. , Bulga iva (L.) Kuntze, sinonim (s), Revis. Gen. Pl. 2. 1891. , Chamaepitys iva (L.) Fourr., sinonim (s), Ann. Soc. Linn. Lyon , n.s., 17. 1869. , Chamaepitys moschata Garsault, nomen invalidum (nom. inval.), Fig. Pl. Méd. 1764. , Chamaepitys pseudoiva (Labill. & Castagne ex DC.) Fourr., sinonim (s), Ann. Soc. Linn. Lyon , n.s., 17. 1869. , Moscharia arabica Vitman, sinonim (s), Summa Pl. 5. 1791. , Moscharia asperidifolia Forssk., sinonim (s), Forssk., Fl. Aegypt.-Arab. 1775. , Moscharia forsskalii J. F. Gmel., sinonim (s), Syst. Nat. 1791. , Teucrium iva L., sinonim (s), Nyman], Sp. Pl. 1753. , Teucrium moschatum Mill., sinonim (s), Gard. Dict. ed. 8. 1768.

Common names: cjelolisna ivica (Hr), Nikolić, T., 201912707, cjelolisna ivica (Hr), Domac, R., 19944, crljena ivica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, iva (Hr), Šulek, B., 18791256, ivica (Hr), 18471006, vibica (Hr), Šulek, B., 18791256, viva (Hr), Šulek, B., 18791256, viva crljena (Hr), Šulek, B., 18791256, viva mužka (Hr), Šulek, B., 18791256, vivica (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.