Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Coridothymus capitatus (L.) Rchb. f.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Coridothymus (materinka (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Österr. Bot. Wochenbl. 7: 161 (1857)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Heinrich Gustav Reichenbach

Synonyms: Satureja capitata L., sinonim (s) , Thymbra capitata (L.) Carv., sinonim (s) , Thymus capitatus (L.) Hoffmanns. et Link, sinonim (s) , Thymus cephalotos L., sinonim (s)

Common names: glavičasta materinka (Hr), Nikolić, T., 201912707, glavasta materinka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, glavičasta majčina dušica (Hr), Šugar, I., 19941985, primorska majčina dušica (Hr), Šugar, I., 19941985, timijan (Hr), Šugar, I., 19941985

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.