Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Centaurium maritimum (L.) R. M. Fritsch

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Gentianaceae (sirištare (Hr), Horvatić, S., 19541819, vladisaonice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vladisnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Centaurium (kičica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kičica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Mitt. Naturw. Ver. Wien 5: 97 (1907)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Reinhard M. Fritsch

Synonyms: Centaurium maritimum ssp. shuttleworthianum (Rouy) Jovet & R. Vilm., sinonim (s), Fl. Descr. France Suppl. 4: 360. 1977 , Centaurium maritimum var. shuttleworthianum (Rouy) Melderis, sinonim (s), Bot. Jour. Linn. Soc. 65: 249. 1972 , Erythraea bianoris Sennen, sinonim (s), Bol. Soc. Ibér. Ci. Nat. 29: 40. 1930 , Erythraea discolor Gand., sinonim (s), Bull. Soc. Bot. France 47: 122. 1900 , Erythraea maritima (L.) Pers., sinonim (s), Syn. Pl. 1: 283. 1805 , Erythraea occidentalis (DC.) Roem. & Schult., sinonim (s), Systema Vegetabilium 4: 171. 1819. , Gentiana maritima L., bazionim (baz.), Mantissa 1: 55. 1767

Common names: primorska kičica (Hr), Nikolić, T., 201912707, primorska kičica (Hr), Domac, R., 19944, žuta kičica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.