Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Centaurium pulchellum (Sw.) Druce

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Gentianaceae (sirištare (Hr), Horvatić, S., 19541819, vladisaonice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vladisnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Centaurium (kičica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kičica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Berks. 342 (1898)

Taxon author(s) 1. Olof (Peter),Olof (Peter),Olof (Peter),Olof (Peter) Swartz,Svartz,Swarts,Swarz2. George Claridge Druce

Synonyms: Centaurium meyeri (Bunge) Druce, sinonim (s), Druce in Bot. Soc. Exch. Club Brit. Isles 4. 1917. , Centaurium pulchellum ssp. ramosissimum (Vill.) P. Fourn., sinonim (s), Quatre Fl. France: 855. 1938 , Erythraea morierei Corb., inclusive (incl.), Mém. Soc. Natl. Acad. Cherbourg 25: 270. 1887 , Erythraea pulchella Fr., sinonim (s) , Erythraea pulchella var. ramosissimum Becker, sinonim (s) , Erythraea pulchella var. simplex Becker, sinonim (s), Fl. Frankfurt: 256 (1828) , Erythraea ramosissima (Vill.) Pers., sinonim (s), Pers., Syn. Pl. 1. 1805. , Gentiana pulchella Sw., bazionim (baz.), Sw. in Kongl. Vetensk. Acad. Handl. 4. 1783.

Common names: ljupuškasta kičica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljupuškasta kičica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.