Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Centaurium tenuiflorum (Hoffmanns. et Link) R. M. Fritsch

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Gentianaceae (sirištare (Hr), Horvatić, S., 19541819, vladisaonice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vladisnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Centaurium (kičica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kičica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Mitt. Naturw. Vor. Wien 5: 97 (1907)

Taxon author(s) 1. Johann Centurius von Hoffmannsegg2. Johann Heinrich Friedrich Link3. Reinhard M. Fritsch

Synonyms: Centaurium pulchellum ssp. laxiflorum (H. Lindb.) Maire, sinonim (s), Jahand. & Maire, Cat. Pl. Maroc: 576. 1934 , Centaurium pulchellum ssp. tenuiflorum (Hoffmanns. & Link) Maire, sinonim (s), Mém. Soc. Sci. Nat. Maroc, Bot. 17: 41. 1928 , Erythraea latifolia auct. non Sm., sinonim (s) , Erythraea tenuiflora Hoffmanns. & Link, bazionim (baz.), Fl. Portug. 1: 354. 1820

Common names: nježnocvjetna kičica (Hr), Nikolić, T., 201912707, nježnocvjetna kičica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.