Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Centaurium tenuiflorum (Hoffmanns. et Link) Fritsch ssp. acutiflorum (Schott) Zeltner

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Gentianaceae (sirištare (Hr), Horvatić, S., 19541819, vladisaonice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vladisnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Centaurium (kičica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kičica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Bull. Soc. Neuchâtel. Sci. Nat. 93: 94 (1970)

Taxon author(s) 1. Johann Centurius von Hoffmannsegg2. Johann Heinrich Friedrich Link3. Karl Fritsch

Synonyms: Erythraea acutiflora Schott, sinonim (s), Schott in Isis (Oken) 2. 1818. , Erythraea hermannii Sennen, sinonim (s), Sennen in Bol. Soc. Ibér. Ci. Nat. 29. 1930.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.