Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cephalanthera rubra (L.) Rich.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Cephalanthera (naglavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, naglavica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Orchid. Eur. Annot. 38 (1817)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Louis Claude Marie Richard

Synonyms: Cephalanthera comosa Tineo, sinonim (s), Fl. Sicul. Syn. 2. 1844. , Cephalanthera rubra f. alba Raynaud, nomen invalidum (nom. inval.), Orchid. Maroc. 1985. , Cephalanthera rubra f. comosa (Tineo) Robatsch, sinonim (s), Wulfenia 7. 2000. , Cephalanthera rubra f. latior Zapal., sinonim (s), Consp. Fl. Gallic. Crit. 1. 1906. , Cephalanthera rubra f. parviflora (Harz) Soó, sinonim (s), Arch. Bot. (Leipzig) 23. 1928. , Cephalanthera rubra f. tenczyniensis (Zapal.) Soó, sinonim (s), Arch. Bot. (Leipzig) 23. 1928. , Cephalanthera rubra unranked albiflora (Harz) Touss. & Hosch., sinonim (s), Fl. Vernon: 254. 1898 , Cephalanthera rubra var. comosa (Tineo) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur. 1882. , Cephalanthera rubra var. leucantha Bordz., sinonim (s), in Fl. RSS Ucr. 3. 1950. , Cephalanthera rubra var. tenczyniensis Zapal., sinonim (s), Consp. Fl. Gallic. Crit. 1. 1906. , Cymbidium rubrum (L.) Sw., sinonim (s), J. Bot. (Schrader) 2. 1799. , Dorycheile rubra (L.) Fuss, sinonim (s), Fl. Transsilv. 1866. , Epipactis purpurea Crantz, sinonim (s), Stirp. Austr. Fasc., ed. 2, 6. 1769. , Epipactis rubra (L.) All., sinonim (s), Fl. Pedem. 2: 153 (1785) , Epipactis rubra (L.) F. W. Schmidt, sinonim (s), Samml. Phys.-Ökon. Aufs. 1. 1795. , Epipactis rubra Sw., sinonim (s) , Epipactis rubra unranked albiflora Harz, sinonim (s), von Schlechtendal, Fl. Deutschl. ed. 5, 4: 330. 1896 , Epipactis rubra var. parviflora (Harz) W. Zimm., sinonim (s), Form. Orch. Deut. 1912. , Epipactis rubra var. parviflora Harz, sinonim (s), Fl. Deutschl. ed. 5 , 4. 1896. , Helleborine rubra (L.) Schrank, sinonim (s), Fl. Monac. 2. 1814. , Limodorum rubrum (L.) Kuntze, sinonim (s), Revis. Gen. Pl. 2. 1891. , Serapias helleborine L., sinonim (s), Nyman], Sp. Pl. 1753. , Serapias rubra L., bazionim (baz.), Syst. Nat. ed. 12 , 2. 1767.

Common names: crvena naglavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, crvena naglavica (Hr), Domac, R., 19944, crvena zavrata (Hr), Šugar, I., 19941985

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.