Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cephalaria transsylvanica (L.) Roem. et Schult.

Order: Dipsacales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Dipsacaceae (češljigovine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, češljugovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, češljugovine (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Cephalaria (glavatka (Hr), Nikolić, T., 201912707, glavatka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Veg. 3: 50 (1818)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Jakob Roemer4. Josef (Joseph) August Schultes

Synonyms: Cephalaria allionii Strobl, sinonim (s) , Scabiosa transsylvanica L., sinonim (s)

Common names: transilvanska glavatka (Hr), Nikolić, T., 201912707, modrasta glavatka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, transilvanska glavatka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.