Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Potamogeton pusillus L.

Order: Alismatales R. Br. ex Bercht. et J.Presl

Family: Potamogetonaceae (mrestnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Potamogeton (mrijestnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, mrijesnjak (Hr), Domac, R., 19944, vodenjača (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 127 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Potamogeton denticulatus Link, sinonim (s), Buch, Phys. Beschreib. Canar. Ins.: 138 (1825) , Potamogeton noltei A. Benn., sinonim (s), J. Bot. 1890: 300 (1890) , Potamogeton panormitanus Biv., sinonim (s), Biv. f., Nouv. Piant. ined. Barone Ant. Biv.-Bern.: 6 (1838) , Potamogeton panormitanus var. minor (G. Fisch.) Oberd. ?, sinonim (s) , Potamogeton pusillus var. minor G. Fisch., sinonim (s) , Potamogeton reichenbachii Löhr, sinonim (s), Beurl., Nya Bot. Not. 1853: 90 (1853) , Potamogeton striatus Torr. ex Morong, sinonim (s), Bull. Torr. Bot. Club 8: 158 (1886) , Potamogeton subtrichoides Schur, sinonim (s), Enum. Pl. Transsilv.: 633 (1866) , Potamogeton trinervius Fisch., sinonim (s), Ber. Bayer. Bot. Ges. 11: 29 (1907)

Common names: maleni mrijesnjak (Hr), Domac, R., 19944, maleni mrijestnjak (Hr), Nikolić, T., 202012708

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.