Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Juncus hybridus Brot.

Order: Poales Small

Family: Juncaceae (sitače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, sitovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Juncus (sit (Hr), Nikolić, T., 201912707, bara (Hr), Šulek, B., 18791256, bičje (Hr), Šulek, B., 18791256, bika divja (Hr), Šulek, B., 18791256, set (Hr), Šulek, B., 18791256, setinec (Hr), Šulek, B., 18791256, sičika (Hr), Šulek, B., 18791256, sip (Hr), Šulek, B., 18791256, sit (Hr), Domac, R., 19944, sitak (Hr), Šulek, B., 18791256, sitek (Hr), Šulek, B., 18791256, sitina (Hr), Šulek, B., 18791256, sitinac (Hr), Horvatić, S., 19541819, sitinec (Hr), Šulek, B., 18791256, sitje (Hr), Šulek, B., 18791256, šašica (Hr), Šulek, B., 18791256, šašika (Hr), Šulek, B., 18791256, šćit (Hr), Šulek, B., 18791256, žuka vodena (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Lusit. 1: 513 (1804)

Taxon author(s) 1. Felix de (Silva) Avellar,Felix de (Silva) Brotero,Avellar Brotero

Synonyms: Juncus ambiguus Guss., sinonim (s), Guss., Fl. Sicul. Prodr. 1. 1827. , Juncus congestus Schousb. non Nees, sinonim (s) , Juncus fasciculatus Bertol. non Schrank, sinonim (s) , Juncus insulanus Viv., sinonim (s), Fl. Cors. Prodr. 1824. , Juncus mutabilis Savi non Lam., sinonim (s) , Juncus queroides Pourr. ex Willk. et Lange, sinonim (s)

Common names: križani sit (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.