Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cyperus capitatus Vand.

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cyperus (šilj (Hr), Nikolić, T., 201912707, šilj (Hr), Domac, R., 19944, šilj žuti vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Tent. Fl. Bohem. 1: 32 (1809)

Taxon author(s) 1. Domingo(Domingos,Domenico) Vandelli

Synonyms: Cyperus aegyptiacus Gloxin, sinonim (s), Gloxin, Observ. Bot. 1785. , Cyperus kallii (Forssk.) Murb., sinonim (s), Murb., Contr. Fl. Nord-ouest Afrique 3. 1899. , Cyperus mucronatus (L.) Mabille, non Rottb., sinonim (s), Rech. Pl. Corse 1: 27. 1867 , Cyperus schoenoides Griseb., sinonim (s), Griseb., Spic. Fl. Rumel. 2. 1846. , Galilea mucronata (L.) Parl., sinonim (s), Parl., Fl. Palerm. 1. 1845. , Schoenus mucronatus L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Scirpus kallii Forssk., sinonim (s)

Common names: glavičasti šilj (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.