Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cyperus michelianus (L.) Link

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cyperus (šilj (Hr), Nikolić, T., 201912707, šilj (Hr), Domac, R., 19944, šilj žuti vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Hort. Berol. 1: 303 (1827)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Heinrich Friedrich Link

Synonyms: Cyperus michelianus ssp. eu-michelianus Maire & Weiller, nomen invalidum (nom. inval.), Fl. Afr. Nord 4: 33. 1957 , Cyperus michelianus ssp. pygmaeus (Rottb.) Asch. & Graebn., sinonim (s), Syn. Mitteleur. Fl. 2(2): 273. 1904 , Cyperus pygmaeus Rottb., sinonim (s), Rottb., Descr. Pl. Rar. 1772. , Dichostylis michelianus (L.) Nees, sinonim (s), Nees in Linnaea 9. 1834. , Dichostylis pygmaeus (Rottb.) Nees, sinonim (s), Nees in Linnaea 9. 1834. , Eleocharis micheliana (L.) Rchb., sinonim (s), Fl. Saxon. 2: 59 (1842) , Fimbristylis micheliana (L.) Rchb., sinonim (s), Mössler, Handb. Gewächsk., ed. 2: 1805 (1829) , Isolepis micheliana (L.) Roem. et Schult., sinonim (s), Syst. Veg. 2: 114 (1817) , Scirpus michelianus L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: Michelijev šilj (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.