Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cyperus pannonicus Jacq.

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cyperus (šilj (Hr), Nikolić, T., 201912707, šilj (Hr), Domac, R., 19944, šilj žuti vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Austr. 5: 29 (1778)

Taxon author(s) 1. Nicolaus(Nicolaas) Joseph von Jacquin

Synonyms: Acorellus pannonicus (Jacq.) Palla, sinonim (s), Palla in Koch, Syn. Deut. Schweiz. Fl., ed. 3, 2. 1905. , Juncellus pannonicus (Jacq.) C. B. Clarke, sinonim (s), C. B. Clarke in Bull. Misc. Inform. Kew, Addit. Ser. 8. 1908.

Common names: panonski šilj (Hr), Nikolić, T., 201912707, panonski slatinski šilj (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.