Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Eleocharis carniolica W. D. J. Koch

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Eleocharis (sitak (Hr), Nikolić, T., 201912707, jezernica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syn. Fl. Germ. ed. 2, 853 (1844)

Taxon author(s) 1. Wilhelm Daniel Joseph Koch

Common names: kranjski sitak (Hr), Nikolić, T., 201912707, kranjska jezernica (Hr), Domac, R., 19944, spike-rush (En), Fitter, R.; Fitter, A.; Farrer, A., 19847397, kranjska sita (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.