Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aegilops uniaristata Vis.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Aegilops (ostika (Hr), Nikolić, T., 201912707, drhtavac (Hr), Šulek, B., 18791256, ostika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Dalm. 3: 345 (1852)

Taxon author(s) 1. Roberto de,Roberto Visiani,de Visiani

Synonyms: Aegilops peregrina (Hackel) Maire et Weiller, sinonim (s), Maire, Fl. Afrique N. 3: 358. 1955 , Chennapyrum uniaristatum (Vis.) Á. Löve, sinonim (s), Biol. Zentralbl. 101(2): 207. 1982 , Triticum uniaristatum (Vis.) K. Richt., sinonim (s), Pl. Eur. 1: 128. 1890 , Triticum variabile Markgraf, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 30: 225. 1932

Common names: jednobodljasta ostika (Hr), Nikolić, T., 201912707, jednobodljasta ostika (Hr), Domac, R., 19944, oštrica (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.