Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Brachiaria eruciformis (Sibth. et Sm.) Griseb.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Brachiaria (prosolika (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: in Ledeb., Fl. Ross. 4: 469 (1853)

Taxon author(s) 1. John Sibthorp2. James Edward Smith3. August Heinrich Rudolf Grisebach

Synonyms: Echinochloa eruciformis Rchb., sinonim (s), Fl. Germ. Excurs. 3: 45, 1833 , Moorochloa eruciformis (Sm.) Veldkamp, sinonim (s), Reinwardtia 12: 139. 2004 , Panicum eruciforme Sibth. et Sm., sinonim (s)

Common names: dlakava prosolika (Hr), Nikolić, T., 201912707, dlakavo proso (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.