Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bromus hordeaceus L. ssp. molliformis (Billot) Maire et Weiller

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bromus (ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: in Maire, Fl. Afr. Nord 3: 255 (1955)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Bromus lloydianus (Gren. & Godr.) Nyman, sinonim (s), Suppl. Syll.: 73. 1865 , Bromus molliformis Billot (non Godr.), bazionim (baz.), Fl. Gall. Germ. Exsicc. 2: Cent. Xxxx. 1854 (14. Feb.) , Bromus molliformis Lloyd, sinonim (s), Fl. Loire-Inf. 315 (1844) , Serrafalcus lloydianus Gren. & Godr., sinonim (s), Fl. France 3: 591. 1856

Common names: polumeki ovsik (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.