Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bromus pannonicus Kumm. et Sendtn.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bromus (ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Flora (Regensburg) 32: 757 (1849)

Taxon author(s) 1. Ferdinand Kummer2. Otto Sendtner

Synonyms: Bromopsis pannonica (Kumm. & Sendtn.) Holub, sinonim (s), Folia Geobot. Phytotax. 8: 168. 973. 1973 , Bromus erectus Huds. var. hackelii Borb., sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 32: 135 1882. , Bromus reptans Borbás, sinonim (s)

Common names: panonski ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, panonski ovsik (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.