Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Chaetopogon fasciculatus (Link) Hayek

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Chaetopogon (treskot (Hr), Nikolić, T., 201912707, treskot (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Prodr. Fl. Penins. Balcan. 3: 335 (1933)

Taxon author(s) 1. Johann Heinrich Friedrich Link2. August von Hayek

Synonyms: Chaeturus fasciculatus Link, bazionim (baz.), Link in J. Bot. (Schrader) 2. 1799.

Common names: pješčani treskot (Hr), Nikolić, T., 201912707, pješčani treskot (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.