Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cerastium arvense L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Cerastium (rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crievce živinsko (Hr), Šulek, B., 18791256, rožac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 438 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Centunculus rigidus Scop., sinonim (s), Fl. Carniol., ed. 2, 1: 322 (1771) , Cerastium arvense ssp. arvum (Schur) Schinz & R. Keller, sinonim (s), Fl. Schweiz, ed. 2, 1: 182. 1905 , Cerastium arvense ssp. calcicola (Schur) Borza, sinonim (s), Coinsp. Fl. Rom. 1: 89. 1947. , Cerastium arvense ssp. ciliatum (Waldst. & Kit.) Hayek, sinonim (s), Rchb., Fl. Germ. Excurs.: 798. 1832 , Cerastium arvense ssp. commune Briq., nomen invalidum (nom. inval.), Prodr. Fl. Corse 1: 503. 1910 , Cerastium arvense ssp. pallasii (Vest) Walters, sinonim (s), Feddes Repert. 70: 2. 1964 , Cerastium arvense ssp. rigidum (Scop.) Hegi, sinonim (s), III. Fl. Mitt.-Eur. 3: 376 (1911) , Cerastium arvense ssp. strictum (Koch) Schinz & R. Keller, nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Schweiz, ed. 2, 1: 182. 1905 , Cerastium arvense var. strictum W. D. J. Koch, sinonim (s), W. D. J. Koch, Syn. Fl. Germ. Helv. 1835. , Cerastium beckianum Hand.-Mazz. & Stadlm., sinonim (s), Hand.-Mazz. & Stadlm. in Oesterr. Bot. Z. 55. 1905. , Cerastium ciliatum Waldst. et Kit., sinonim (s), Descr. Icon. Pl. Hung. 3: 250, t. 225 (1812) , Cerastium insubricum Rchb., sinonim (s), Rchb., Fl. Germ. Excurs. 1832. , Cerastium molle Vill., sinonim (s), Vill., Hist. Pl. Dauphiné 3. 1789. , Cerastium rigidum (Scop.) Vitman, sinonim (s), Vitman, Summa Pl. 3. 1790. , Cerastium strictum L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: poljski rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, poljski rožac (Hr), Domac, R., 19944, rožac trepavasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, rožac trostapni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vrisak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.