Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Danthoniastrum compactum (Boiss. et Heldr.) Holub

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Danthoniastrum

Place of publishing: Folia Geobot. Phytotax. (Praha) 5: 436 (1970)

Taxon author(s) 1. Pierre Edmond Boissier2. Theodor Heinrich Hermann von Heldreich3. Josef Ludwig Holub

Synonyms: Avena compacta Boiss. et Heldr., sinonim (s), Boissier, Diagn. Pl. Orient. 7: 122. 1846 , Avena heldreichii sensu Nyman, non Parl., sinonim (s) , Avena neumayerana Vis., sinonim (s), Fl. Dalmat. 3: 339. 1852 , Avenastrum compactum (Boiss. & Heldr.) Halácsy, sinonim (s), Conspectus Florae Graecae 3: 370. 1904. , Avenastrum neumayeranum (Vis.) Beck, sinonim (s), Fl. Bosne 15: 24. 1903 , Helictotrichon compactum (Boiss. & Heldr.) Henrard, sinonim (s), Henrard in Blumea 3. 1940. , Helictotrichon neumayeranum (Vis.) Henrard, sinonim (s), Blumea 3: 430. 1940

Common names: zbita šiljkolika (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.