Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Desmazeria marina (L.) Druce

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Desmazeria (ljuljolika (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Scott. Bot. Rev. 1: 156 (1912)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. George Claridge Druce

Synonyms: Catapodium loliaceum (Huds.) Link, sinonim (s), Hort. Berol. 1: 45. 1827 , Catapodium marinum (L.) C. E. Hubb., sinonim (s), Kew Bull. 9: 375. 1954 , Desmazeria balearica Willk., sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 40: 184. 1890 , Desmazeria loliacea (Huds.) Nyman, sinonim (s), Syll. Fl. Eur.: 426. 1855 , Festuca rottboella (DC.) Raspail, sinonim (s), Ann. Sci. Nat. Bot. (Paris) 5: 445. 1825 , Sclerochloa loliacea (Huds.) J.Woods, sinonim (s) , Scleropoa loliacea (Huds.) Gren. et Godr., sinonim (s)

Common names: sredozemna ljuljolika (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljuljolika (Hr), Kvakan, P., 19527738, sredozemna ljuljolika (Hr), Domac, R., 19944, sea fern grass (En), Fitter, R.; Fitter, A.; Farrer, A., 19847397

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.