Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Festuca stenantha (Hack.) K. Richt.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Festuca (vlasulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlasulja (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Pl. Eur. 1: 96 (1890)

Taxon author(s) 1. Eduard Hackel2. Karl(Carl) Richter

Synonyms: Festuca halleri ssp. stenantha (Hackel) Hegi, sinonim (s) , Festuca ovina var. stenantha Hack., bazionim (baz.), Hack., Monogr. Fest. Eur. 1882.

Common names: uskoklasasta vlasulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, uskoklasasta vlasulja (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.