Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Festuca vaginata Willd.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Festuca (vlasulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlasulja (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Enum. Pl. Horti Berol. 116 (1809)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Festuca caesia ssp. vaginata (Willd.) Patzke, sinonim (s), Osterr. Bot. Z. 108: 506. 1961 , Festuca ovina ssp. vaginata (Willd.) Čelak., sinonim (s), Prodr. Kvét. Ceské 3, add. Ad vol. 1 Et 2: 1. 1877

Common names: rukavičasta vlasulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlasulja bradica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.