Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Festuca xanthina Roem. et Schult.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Festuca (vlasulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlasulja (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Veg. 2: 721 (1817)

Taxon author(s) 1. Johann Jakob Roemer2. Josef (Joseph) August Schultes

Synonyms: Festuca flavescens Bell., sinonim (s), App. Fl. Pedem.: 11. 1792 , Festuca varia ssp. xanthina (Roem. & Schult.) Hack., sinonim (s), Monographia Festucarum Europearum 178. 1882.

Common names: zlatnožuta vlasulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, zlatnožuta vlasulja (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.