Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Helictotrichon convolutum (C. Presl) Henrard

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Helictotrichon (zobolika (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Blumea 3: 430 (1940)

Taxon author(s) 1. Carl (Karl, Carel, Carolus) Bořivoj (Boriwog, Boriwag) Presl2. Johannes(Jan) Theodoor Henrard

Synonyms: Avena convoluta C. Presl, sinonim (s), C. Presl, Cyper. Gramin. Sicul. 1820. , Avena heldreichii Parl., sinonim (s), Parl., Fl. Palerm. 1. 1845. , Avenastrum convolutum (C. Presl) Halacsy, sinonim (s), Consp. Fl. Graec. 3: 369. 1904 , Helictotrichon convolutum ssp. heldreichii (Parl.) Gervais, sinonim (s), Denkschr. Schweiz. Naturf. Ges. 88: 58. 1973

Common names: smotana zobolika (Hr), Nikolić, T., 201912707, smotana zob (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.