Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cerastium arvense L. ssp. rigidum (Vitm.) Hegi

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Cerastium (rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crievce živinsko (Hr), Šulek, B., 18791256, rožac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing:

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cerastium arvense L. var. laricifolium Vis., sinonim (s) , Cerastium laricifolium Schlosser et Vukot. non Vill., sinonim (s) , Cerastium rigidum Vitm., sinonim (s), Summa Veg. iii. 137.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.