Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hordeum vulgare L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Hordeum (ječam (Hr), Nikolić, T., 201912707, ječam (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 84 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Hordeum hexastichon L., sinonim (s), Sp. Pl. 1: 85. 1753 [1 May 1753] , Hordeum polystichon Haller f., sinonim (s), Haller f. in Novi Comment. Soc. Regiae Sci. Gott. 6. 1776. , Hordeum sativum Jessen, sinonim (s), Deut. Excurs.-Fl. 551; ex G. Beck, Fl. Nied. Oest. i. (1890) 117.

Common names: obični ječam (Hr), Nikolić, T., 201912707, jačmen (Hr), Šulek, B., 18791256, jačmik (Hr), Šulek, B., 18791256, jarac (Hr), Šulek, B., 18791256, ječam (Hr), Visiani, R., 18425573, obični ječam (Hr), Domac, R., 19944, ozimac (Hr), Visiani, R., 18425573, žito (Hr), Visiani, R., 18425573, Gerste (De), Anonymus, 19847744, barley (En), Anonymus, 19847744, orge (Fr), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.