Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hyparrhenia hirta (L.) Stapf

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Hyparrhenia (vlaska (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: in Oliver, Fl. Trop. Afr. 9: 315 (1919)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Otto Stapf

Synonyms: Andropogon hirtus L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Andropogon podotrichus Steudel, sinonim (s), Steudel, Syn. Pl. Glum. 1. , Andropogon pubescens Vis., sinonim (s), Vis. in Flora 12(1), Erg. 1829. , Cymbopogon hirtus (L.) Thomson, sinonim (s), Journal of the Discovery of the Source of the Nile 652. 1863. , Cymbopogon hirtus ssp. villosus (Pignatti) Pignatti, sinonim (s), Giorn. Bot. Ital. 111: 60. 1977 , Hyparrhenia hirta ssp. villosa Pignatti, sinonim (s), Arch. Bot. Biogeogr. Ital. 34: 5. 1957 , Hyparrhenia podotricha (Steud.) Andersson, sinonim (s), Andersson in Schweinfurth, Beitr. Fl. Aethiop. 1867.

Common names: oštrodlakava vlaska (Hr), Nikolić, T., 201912707, dlakava oštra vlaska (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.