Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Koeleria splendens C. Presl

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Koeleria (smilica (Hr), Nikolić, T., 201912707, smilica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Cyper. Gram. Sic. 34 (1820)

Taxon author(s) 1. Carl (Karl, Carel, Carolus) Bořivoj (Boriwog, Boriwag) Presl

Synonyms: Koeleria bivestita Schur, sinonim (s) , Koeleria dasyphylla Willk., sinonim (s) , Koeleria subaristata (Pančić) Domin, sinonim (s)

Common names: sjajna smilica (Hr), Nikolić, T., 201912707, blještava smilica (Hr), Kvakan, P., 19527738, sjajna smilica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.